Ana Sayfa / Question / Hakimlik Sınavına Nasıl Çalışmalı? Hangi Kaynakları Kullanmalı?

Hakimlik Sınavına Nasıl Çalışmalı? Hangi Kaynakları Kullanmalı?

Ahmet tarafından konu açıldı 9 ay önce

30 gky sorusundan 25 üstü yapıp 70 alan sorusunda en az 55 doğru yaparsanız sınırda girebilirsiniz ama hedefiniz hiç olmazsa bu doğrular olsun ve daha fazlasını yapmak için de güzel bir çalışma sistemi ile başarmayı deneyin.

10 alan dersi olup her dersten 7 soru gelmekte ve bu dersler arasında en zor olan vergi ve hmk olmaktadır. Bu dersler sapması da en yüksek olan derslerdir. Bu yüzden bence bu derslere biraz daha ağırlık verin. İİBF’li arkadaşlarımız hmk da zorluk yaşayabilirler bu yüzden bu dersi önemsemenizi öneririm. Hakimlik sınavı sapmalı bir sınav olduğu için sapma getiren dersler bazen diğer derslerden 2 kat daha fazla puan getirebilmektedir. İşte bu yüzden hmk ve vergi kısmına biraz daha fazla önem vermenizi öneririm. Gelelim hangi yayınlara çalışacağımıza.

Konu anlatımı olarak themis set halinde alınabilir. Eğer hukuk bilginize güveniyorsanız Murat’ın 2 ciltlik kitabından da bakabilirsiniz ve çözümlü soru bankaları ile pekiştirirsiniz.

Soru bankası olarak özgün soru kesinlikle justice almanızı öneririm. Eski sayfa sayısının neredeyse yarısı olup sorular da eski kitaptaki kadar tekrar edilmemiş ve tamamıyla güncel bir kitap haline gelmiştir. Ben kendim de bu kitaplardan çalışacağım ve size de bunları öneririm.

Çıkmış sorular ise tensip tamamıyla güncel değil bu yüzen başka yayına yönelmenizi öneririm. Daha önceleri konsensusa karşı idim ancak şuan sevdiğim bir yazar bu kitabı sağolsun hediye etti ve incelememi istedi. Ben de önyargılarımdan uzak bir şekilde çıkmış soru olarak konsensusa bakmayı düşünüyorum. Yeni bir kitap daha piyasaya çıkacak ismi MÜESSİR. Kitap yazar kadrosu oldukça deneyimli olan bu kitap hakimlik piyasasına baya güçlü girecek gibi. Ben de bu kitaba da bakacağım her 2 kitaba baktıktan sonra görüşümü iletirim ama siz kitap çıkana kadar bekleyin isterseniz. Bu kitabın indirim kodunu da paylaşacağız kitap çekilişini de yapacağız.
Medenî usul dersinde konu anlatımı olarak kodakoglunun kitabını tedarik etmenizi öneririm. Gerçekten kitap hiç bilmeyene dahi dersi sevdirecek türden bir kitaptır. Soru bankası ek olarak Sertkan Erdurmaz hocamizin kitabından bakabilirsiniz.

Vergi ve tvs den konu ve soru olarak tamamıyla güncel ve hekimlikte tekel olan MATRAH kitabını öneririm. Dikkat ederseniz sertkan hocanın kitapları sınavın en can alıcı 21 sorusuna denk gelmekte ve bu hususu göz önünde bulundurun ve güveneceginiz bu kitapları tedarik edin.

Kanun olarak hmk iyuk ve cmk derslerini kesinlikle kanunu da bir kaç kez okuyup girin derim.(çmk adli için )

Bu sınav cidden sistemli çalışanların ve bir çok şeyden fedakarlık edenlerin galip geldiği bir sınavdır. Kazanmak istiyorsanız lütfen bu hususları göz önünde bulundurun. Ya öyle başlayın ya da hiç başlamayın. Bir de şimdiden mülakat kısmını düsünmeyin. Tamam çok ciddi referanslar dönmekte ama hele bir sınavı kazanın mülakata kalın o zaman mülakatı düşünün derim. Yoksa moraliniz de bozulur sınava da çalışamazsanız kendinizi derse tam veremezsiniz bir ise yaramaz. Allah hepinizin hakkında hayırlısını versin başarılar dilerim.

Abdullah Başol
Bir Cevap Yaz