KPSS A Kitap Öneri – 2019

abdullah tarafından konu açıldı 3 sene önce

2019 KPSS KİTAP – VİDEO ÇALIŞMA TAVSİYELERİ. ÖZELLİKLE YENİ BAŞLAYACAKLARIN KESİNLİKLE OKUMASI TAVSİYE EDİLİR!!!!

HUKUK KONU: Hukukta konu anlatımı türkiye’nin en sağlam konu anlatımı murat yayınlarıdır ama çok detaydır her şeyi öğreneyim sıkılmam dersen öneririm. Eğer hakimlik için de katkısı olsun derseniz themis hukuk seti süperdir ama oldukça detaylıdır. Ayrıca genel tekrar icin 3 5 günde bitireceğiniz murat fasiküller alınmalıdır bunlar size mülakatta da yarayacaktır.

HUKUK SORU: Kesinlikle dönüşüm çıkmış sorularda bir numaradır.Hukuk konuda da soruda da en güncel kitapları tercih edin. Özgün soru ise themis ağırdır ama çok iyi öğretir iştirak hafiftir ve gerçekten de öğreticidir.Özgün soru bankası çözümlerinde yanlışlık olmaması kaidesi ile ne kadar çok soru çözülürse o kadar iyi olur düşüncesi ile her kitap olabilir.

MALİYE KONU: Mahmut kalenderoğlu ya da pareto alınabilir. Gruplarda çok defa paylaştığımız notlar maliye için yeterli olacaktır harika sağlam notlardır.Dosyalar kısmından tedarik edebilirsiniz. Benim videodan çıkardığım notlar var süper o bile yeterli olacaktır grup dosyalarında mevcuttur.Hakimlik için ve dahi diğer sınavlar için de vergi hukuku kısmında matrah soru bankası süper bir kitaptır kesinlikle öneririm.

MALİYE SORU: Salim göl optimus soru bankasını öneririm.Bu arada analiz maliyeyi önermiyorum. Normalde önerdiğim kitapları yazıyorum negatif dışsallık olmasın diye önermeyeceğim kitapları yazmıyorum zaten zıt kanıt yöntemi ile siz çıkarımda bulunabilirsiniz. Ama daha önce analiz maliyeyi önermiştim çok detaylı bakmadan önermiştim bana göre sistemden uzak ve açıklamaları da konu anlatımından kopyala yapıştır yapılmış bir kitap bu yüzden asla önermiyorum.

MUHASEBE KONU: Kesinlikle abaküs öneririm hele temelden başlayanlar için harika kitaptır. Biraz detay isteyenler için ferhat yıldız konu anlatımı bakılabilir

MUHASEBE SORU: Ferhat yıldız çıkmış sorular gerçekten de çok sağlamdır. Numerus bence daha ağırdır ve biraz ilerisi için alınabilir. İlhan hoca monografi ve normal soru karışımı stok kitabı da alınabilir çünkü klasik sınavlarda monografi kesinlikle çözeceksiniz. Muhasebat çıkmış sorular da oldukça güzeldir açıklamaları falan sağlamdır.

İKTİSAT KONU: Kesinlikle erdal ünsal diyorum çünkü artık ösym de akademik sorulara geçti ve bildiğin erdal ünsaldan soruyor adamlar. İktisatın el kitabı da genel tekrar için oldukça iyi bir kitap. 4 lü içinde pegemin kırmızı kitabı vardı süper bir kitap ama şuan yeni basımı var mı bilmiyorum ona bakmanızı öneririm.

İKTİSAT SORU : Özgün soru analiz ve themis gerçekten süper kitaplardır , özellikle de analiz açıklamaları ile harika bir kitaptır. Çıkmış sorularda zeynel hoca 2013 de kaldı ama yine de güzel kitaptır. Bu sene ben yüksel hoca 4t çıkmış sorulardan baktım tamamen ve kitap açıklamaları olsun soru farklılığı olsun süper bir kitap. Ösym nin nerdeyse her sorusu var ve açıklamaları da harikadır.

Bu kitaplar da illaki yeterli düzeyde olacaktır ama ben konu anlatımı için özellikle video öneriyorum. Yargı tv ve muratın videoları şuan piyasadaki en sağlam videolardır.
Hukuk için murat ve lider hukuk çok iyi ama videolar yeni değişikliklerle güncellenmiş değil zaten şuan güncel hukuk videosu çok az ya da hiç yok benim hocam videoları da oldukça iyidir. Güncel değişiklikleri ilker hocanın benım hocam videosundan kesinlikle izlemelisiniz..Maliye için murat süperdir yargının videolarından demet hoca çok iyi. Muhasebe için lider ganime hoca videosu da murat da yargı da çok iyiler.
İktisat yargı tv mahmut hoca doğa üstü bir hoca kesinlikle izlenmeli. Murat da harika bunu da izleyebilirsiniz.

GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK

Yargı tv videoları cok iyi.Tarih için ramazan yetgin videolarını da öneririm geniş detaylı ama oldukça iyi. Konu anlatımı pegem de alınabilir. Benim hocamın ince not şeklindeki kitapları da genel tekrar için oldukça iyidir. Soru bankası ise kesinlikle kozmik oda serisini öneririm açıklamaları olağanüstüdür ama ağırdır. Alancılar için özellikle şahane yayındır. Başka soru bankaları da çözebilirsiniz bence soru yönünden çok saçma olmamak ve açıklamalı ise açıklamaları yanlış olmamak kaidesi ile her kitap çözülebilir çünkü ösym nin ne soracağı hiç belli olmuyor.

NASIL ÇALIŞILMALI

Bu hususta da oldukça farklı düşünceler olmakla beraber ben kendi çalışma yöntemimi anlatmak istiyorum.Her sınava ve mülakata çalışırken ders ders çalışmayı seçtim.Yani hukuku tamamen bitirip iktisata başladım sonra iktisat tamamen bitirp diğer derslere başladım. Başla bitir diye tabir edilen çalışma metodunu seçtim. Bana göre bu yöntem daha güzel bir yöntem. Önce videodan dersi izliyorum sonra o dersin soru bankasını çözüyorum ama açıklamalarını bilsem de bilmesem de her dafasında okuyorum çünkü ne kadar çok tekrar edersek o kadar az unutuluyor. Ders sıraması bence önemz arz etmektedir.En önce en az unutulan ve diğerlerine nazaran kısa olan muhasebe dersi ile başlıyorum. Sonra yine kısa olan maliye dersine geçiyorum. Akabinde iktisat ve en son da hukuk dersini bitiriyorum.Ama her çalışmamda yaptığım programda en az 10 gün kalası bu dersleri bitiriyorum kalan 10 günde ise hepsinin videosunu tekrar izliyorum ve gieceğim sınav ya da mülakata hem hazır hem de unutmamış şekilde giriyorum. Kpss için de böyle yapıyorum.Son 10 15 gün kalası programım bitiyor ve kalan günleri sadece video izleyerek tamamlıyorum. Bence sınavı kazandıran husus da son 15 gün. Soru çözmek yerine konu çalışıp konu eksiği olmadan girmek sınav açısından çok daha önemli.

Dediklerim ile başarıya çok rahat varabilirsiniz nitekim bir çok örneğini yakinen gördüm. Ben 5 yıldır kpss sektörü içerisindeyim 50 den fazla kurum sınavına girdim binlerce soru gördüm hangi kurum ne soruyor analiz ettim ve deneyimlerim bu yukardakilerin en iyiler olduğundan yana ve şükürler olsun her sene bana oldukça da iyi puanlar aldırmaya katkı sağladılar. Başka birileri çıkar başka önerilerde bulunabilir saygım var lakin benim önerilerim bunlardır. Başka kitap kalabalığına hiç gerek yok. Hele ki piyasada bazı fakeler var her gönderinin altına yazanlar bunlara dikkat edin. Çok kitap alırsanız rafınızda öylece durur verdiğiniz para yanınıza kâr kalır. Bu dediklerim size yetecektir. İyi çalışmalar.

1 Cevaplar
Şeymanur cevaplandı 2 sene önce

İyi günler yazınızı oldukça beğendim peki siz kurum sınavlarına bu kadar girerek nerede çalışmaya başladınız şu anda özel değilse öğrenebilir miyim 

Bir Cevap Yaz