KPSS’de Torpil Varmı? Torpilsiz Memur Olunur mu?

nese tarafından konu açıldı 4 sene önce

Arkadaşlar size çok açık ve net bir soru sormak istiyorum. KPSS sürecinde (sınavlar,atanma,mülakat v.b.) torpil oluyor mu gerçekten!? Çevrenizden duyduğunuz gördüğünüz örnekler var mıdır? Akşam aile büyüklerimle konuşurken babam devlette öyle bir şeyin mümkün olmadığını,tembel insanların bahanesi olduğunu öne sürdü. Ben ise öğretmenlik grubu olsun A grubu olsun özel sektör olsun torpille işlerin yürüdüğüne inanlardanım.

4 Cevaplar
taner cevaplandı 4 sene önce

Hakimlik mülakat sonuç listesine bakarsanız torpili en net orda görürsünüz. 95 alanlara mülakatta 50 verip eleyip , 70 alanlara da 95 verip atanmasının mantıklı bir açıklaması yok.

Bu arada bizzat ben şahidim. YSK 175 tane seçim müdürü alacaktı. 17 bin küsür kişinin girdiği yazılı sınavda 1.olan arkadaşı bile elediler mülakatta. Ayrıca 175 kişi de almamışlar. Mülakatta 70 üstü alan 175 kişi olmadığı için 175 kişiden daha az sayıda kişiyi almışlar. Halbuki mülakatta benim en az 75 almam gerekiyordu. Kafadan 50 verip elemişler işte. Mülakat yok diyenler Türkiye’nin gerçeklerinden bir haber insanlardır kimse kusura bakmasın.

meli cevaplandı 4 sene önce

Her şey mülakat listesine bağlı. Mülakat listesine kaç tane torpilli girerse onlar alınır. Eğer birkaç kişilik boşluk olursa o kadar şansın olur. Oda yani boşluk oldu diye mecburen torpilsizlerden alırlar. Artık o kısımda kıstasları ne olur bilemem komisyonun. Gerisi hikaye.

mehmet cevaplandı 4 sene önce

Burası Müslüman bir ülke burada kul hakkı yemek torpil olmaz demeyi çok isterdim ama ne yazık ki en çok bizde oluyor ve yapanların büyük çoğunluğu muhafazakar kesim çok merak ediyorum neden akademik kadrolar için öyp tekrar getirmiyorlar belediyeler dahil tüm alımları kpss ile merkezi alım şeklinde yapmıyorlar hükümet bunu yaparsa hangi görüşten olursa olsun herkes bunu destekler gruptaki muhafazakar kardeşlerime soruyorum neden böyle bişey yapmıyorlar

pelin cevaplandı 4 sene önce

Özel kurumsal şirketlere bile adamın olmadan giremiyorsun çok polyanacı olmanıza nasip kader kısmet hayırlısına bağlamanıza gerek yok ! Tek referansta çözüm değil çünkü herkesin oluyor daha sağlam referanslar bulmak gerekiyor

Bir Cevap Yaz