Ana Sayfa / Question / YDS Kitap Önerisi

YDS Kitap Önerisi

Editör Staff asked 8 ay ago

YDS’yi genel İngilizce olarak düşünmeyin YDS de önemli olan grammer bilgisinin dışında sizin kelime bilginizi ölçmeye çalışır. Aşağıdaki vereceğim kaynak listesinden çalışabilirsiniz.

2) Sanmayın ki grammer önemli değil ama kelime kadar değil grameri 1 ayda bitirmeye çalışın ve sürekli tekrar edin bazı grammer ipuçları ile bir paragrafı ya da cümle tamamlamaları okumadan yapabilirsiniz.

3) Ne çok çalışın ne de az çok çalışırsanız bilgileriniz çorba olacaktır. az çalışırsınız da bildiklerinizi unutacaksınız.

4) Temeli olmayanlar ilk önce basit grammer konularından başlasınlar am is are can should işaret sıfatları falan bizim tek sorunumuz bunlar basit diye unless because of gibi karmaşık şeylere atlıyoruz..

5) Bol bol okuma yapın 2 liraya basit çocuk hikaye kitapları alın onları çevirmeye çalışın o da olmazsa thy ya da railway’in hem Türkçe hem İngilizce çevirileri var onları edinin.

5) Hemen soru çözümüne geçmeyin soru çözümü için 2 ay yeterli son 1 ay kala deneme çözün ha bu arada soru dediysem basit alıştırma sorularını çözün

6) En önemlisi de bu İngilizceyi ezberlemeyin İngilizceyi yaşayın siz 2 sene çalışırsınız full ezberlersiniz hepsini 1 ay kitap yüzü görmezseniz unutulur gider.

Kitap Önerisi

Okuma için: Reader at work 1/2 More to Read 1/2 Read for speed ve tüm passage work serileri

Grammer için: Her kitabı videoyu kullanabilirsiniz ama en basit anlatandan başlamanızı öneririm

Soru Bankası : İrem yayınları ve akın yayınları..

Bunlar benim kullandığım kaynaklar. sizlerinde önerilerini beklerim

Your Answer