Makro İktisat Ders Notları

Yoğun çabalar sonucunda sizler için makro iktisat ders notunu da erişime açtık. Yoğun çabalar diyoruz çünkü iktisat için grafiklerin çizimi bizleri hem geciktirdi hem de bir hayli zorladı. Kariyer meslekleri için en önemli iki dersten birisi İktisat. bu ders için ortalama bir bilgiye sahip olmadan hedeflere ulaşılması mümkün değil. Bir taraftan konuların çokluğu bir taraftan zamanın darlığı öğrencileri zorlamakta ve öğrenciler doğru kaynakla ilerlemek zorunda. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla ders notlarımıza Makro İktisat ders notlarını da ekledik.

Ders notunun PDF formatı için tıklayınız.
Makro İktisat Çözümlü Soruları için Tıklayınız 

Konu Başlıkları sırayla verilmiştir. hangi konudan başlayacağınızı bilmiyorsanız sırayla ilerleyebilirsiniz. Okumak istediğiniz konunun başlığına tıklamanız yeterli olacaktır. Başarılar.

Makro İktisat Giriş

Milli Gelir Hesaplama Yöntemleri

Basit Keynesyen Model

Toplam Planlanan Harcama

Sızıntı ve Enjeksiyonlar

Deflasyonist ve Enflasyonist Açık

Mal ve Para Piyasalarında Eş Anlı Denge (IS-LM)

IS-LM Politikasında Para ve Maliye Politikaları

Toplam Talep Toplam Arz Analizi

Enflasyon-Enflasyon Maliyeti ve Senyoraj Geliri

İşsizlik-İşsizlik Türleri-Beveridge Eğrisi

Phillips Eğrisi

IS-LM-BP Modeli

Tüketim Modelleri

Yatırımlar

Hakkında Editör

Yazılara yorum yaparak sorularınızı sorabilir, istek ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

11 Yorumlar

 1. Ne kadar teşekkür etsem ne yapsam azdır, sosyal medya kullanmıyorum takip edemiyorum o yüzden fakat siteden edindiğim dökümanları, mikro iktisat konularını vb. tüm arkadaşlarımla whatsapp üzerinden paylaşıyorum ve yaptığınız bu fedakarlık için diyecek kelime bulamıyorum. Amacınızın insanların bilinçlenmesi, bilime katkı sağlamak olduğunu ve bilgiye ulaşmak isteyen kişilere yardım etmek olduğunu düşünüyorum. Ben üniversite öğrencisiyim ve sizi temin ediyorum bilgiye aç kişilere yardım ediyorsunuz.

  Akademisyenlerimiz kişisel akademik web sayfalarını sevdikleri şarkılarla, katıldıkları konferanslarla ve en şık çıktığı fotoğraflarla doldurmaya devam etsin sizin gibi, bizim gibi insanlar dirsek çürüttükce kendimizi cahillikten kurtaracağız hep birlikte.

  • Verdiğimiz emeklerimizin karşılık bulması bizi çok sevindirir. Motive edici fikirleriniz için teşekkür ederim. iyi çalışmalar 🙂

 2. Ellerinize sağlık hocam . Cok faydalinaniyoruz sitenizden diger dandik siteler gibi isin maddi kısmını degilde gerçekten hizmet vermek için emek harcayan insanlar görmek hele ki maddiyatin bir adim onde oldugu su dönem de alkışlanacak iş yapıyorsunuz vesselam Emeginize saglik Başarılarınızin devamıni diliyorum

 3. merhaba hocam yazılarını sayfamda paylaşabilir miyim sizin adınızla beraber?

 4. Merhaba,haftaya iktisat yüksek lisans mülakatına gireceğim.Ne çalışmamı önerirsiniz ? Şimdiden Teşekkürler.

 5. Hocam merhaba makro iktisat 1 finaline bu notlardan çalışsam yeterli olur mu sizce

 6. Hangi dees kitabını baz alarak yaptınız hocam.
  elinize sağlik çok teşekkur ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir