Mikro İktisat Ders Notları

Mikro iktisat dersi İİBF, Siyasal Bilimler Fakülteleri, Açık Öğretimin ilgili bölümlerinin ana derslerden birisidir. Bu dersin öğretilmesinin asıl amacı da iktisadi analizlerin yapılmasında ve iktisadi teorilerin öğrenilmesinde anahtar rolü üstlenmesinden kaynaklanmaktadır. Yani, iktisadi yorum yapabilmek için Mikro iktisat dersi en önemli araçtır.

Ders notunun PDF formatı için tıklayınız.
Mikro İktisat Soruları için tıklayınız

Zamanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz ve kısa zamanlar içinde maksimum verim almaya çalışıyoruz. Bu maksimum verime ise ancak doğru kaynaklarla ulaşılabilmekte. Biz bu notu diğer notlar gibi sınav müfredatlarıyla sınırlı tuttuk. Soru stillerinin sürekli değişiyor olması bilgilerimizi çeşitlendirmemizi ve güncel tutmamızı gerekli kılıyor. Bundan dolayı bizler de notlarımızı sürekli sınavları takip ederek güncel tutmaya çalışacağız.(07.01.2017)

Aşağıda Mikro iktisat konu başlıklarını sıraladık. İstediğiniz not için başlığa tıklamanız yeterli olacaktır. Başarılar.

Üretim İmkanları Eğrisi (Başlıklara Tıklayınız.)

Marjinal Dönüşüm Oranı

Tüketici Teorisi| Ordinal ve Kardinal Yaklaşım

Tüketici Dengesinin Değişmesi

Hicks ve Slutsky Yaklaşımı (Gelir ve İkame Etkisi)

Arz ve Talep Analizi| Piyasa Dengesi

Arz ve Talep Esnekliği ve Soruları

Örümcek Ağı Teoremi ve Bolluk Paradoksu (King Kanunu)

Üretim Teorisi

Maliyet Teorisi

Tam rekabet| Monopol| Monopolcü Rekabet| Oligopol Piyasaları

Yoğunlaşma Endeksleri

Faktör Piyasaları

About Editör

Yazılara yorum yaparak sorularınızı sorabilir, istek ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

6 Yorumlar

  1. Merhaba hocam; ben inşaat mühendisiyim, uzman yardımcılığı sınavına gireceğim. Alanım dışında 10 soru genel iktisat kısmından sorumluyum. Bu zamana kadar iktisat ile ilgili terim bile duymadım, sitenizi yeni buldum araştırıyorum, benim için ne önerirsiniz hangi kaynaktan çalışmam gerekli, 10 soru yüzeysel gelebilme ihtimaline karşı nasıl bir yol izlemeliyim, teşekkür ederim.

  2. Hocam merhaba,
    İktisat notları içinde giriş 1 2 hepsi var mı mikro iktisat 1 müfredatı üniversitelere göre hangi konuları içermektedir. Yardımcı olursanız sevinirim.
    teşekkürler…

  3. hocam bu pdfi sizin adınızla paylaşabilir miyiz kendi sayfamızda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir