Para-Banka Ders Notları

Para-banka ders notu iktisat zümremiz tarafından sizler için hazırlandı. İktisat alanında gerek sınavlar anlamında gerekse güncel ekonomik durumun anlaşılabilmesi için mikro ve makro kadar önem taşımakta. Notu hazırlarken, önemli yerleri ayrıntılı bir şekilde anlatırken, sınavlarda sorulan kıyıda köşede kalmış bilgilere de değindik ve sınavlar için yeterli bilgiyi aktardık. Aynı zamanda gelecek sınavların içeriklerine göre de notumuzu güncelleyeceğiz. yakın zamanda para-banka sorularını da erişiminize sunacağız. İçeriklerde eksik veya hatalı gördüğünüz yerleri iletişim bölümünden bize bildire bilirsiniz.

Ders notunun PDF formatı için tıklayınız.
Para-Banka Çözümlü Soruları için tıklayınız 

Konu başlıkları sıralı haliyle aşağıda listelenmiştir. Konu başlıklarına tıklamanız yeterli olacaktır. Başarılar.

Paranın Gelişimi, Fonksiyonları, Özellikleri

Ticari Bankalar ve Kaydi Para Yaratma Süreci

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası

Merkez Bankasının Enflasyon Hedefleme Strateji

MB’nin Para Politikasında Hedef Kullanma Stratejisi

Miktar Teorisi

Faiz Oranının Belirlenmesi

Finansal Piyasalar ve Finansal Araçlar

About Editör

Yazılara yorum yaparak sorularınızı sorabilir, istek ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

Check Also

Para Politikası Araçları

Açık Piyasa İşlemeleri; Merkez Bankası aracılığıyla piyasadaki para miktarını değiştirmeye yönelik para politikasıdır. Merkez Bankası …

5 Yorumlar

  1. Merhaba,ben
    1-bankacılığa merhaba 2-bankacılar için temel hukuk bilgileri(1) 3- bankacılar için temel hukuk bilgileri(2) 4-çek hukuku 5-dış ticaret ve finansmanı 6-temel banka muhasebesi 7-temel muhasebe 8-temel krediler 9-temel finans matematiği 10-para ve sermaye piyasaları 11-ekonomiyi anlamak 12-bankacılık hukuku 13-bankacılar için sözleşme hukuku konularından kısa zaman içerisinde sınava giricem bu notlar sayfanızda güncell ve önemli yerleri belirten anlatımlarla mevcut mudur? teşekkür ederim.

  2. Kardeş Allah razı olsun kpss son tekrar bu notlardan yapıp girdim çok işime yaradı çok güzel bir hizmet yapmışsın hiç bozma kendini. Allah ne muradın varsa versin.

  3. Allah sizden 100000000000000000000000000000000000000000000 kere razı olsun. Bütün iyilikler siiznle olsun. Kitaplar çok pahalı çalışacak yerim yoktu. Sayenizde içim rahat etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir