Ana Sayfa / Question / Murakıp Yardımcılığı Nasıl Meslektir?

Murakıp Yardımcılığı Nasıl Meslektir?

ForumCategory: ÜniversiteMurakıp Yardımcılığı Nasıl Meslektir?
aylin asked 8 ay ago

Murakip yardımcılığı yerinde denetim yapan, (istanbul dışına çıkmazlar) Bankalarin genel müdürlüklerinde genelde ust makamlarla dirsek temasinda olan, gelecegi oldukca parlak ancak 666 sayılı Khk yüzünden kan kaybetse de itibarini kaybetmemis iyi bir kariyer meslegi.

Bankada oldukça saygin insanlarla diyalog halindesiniz geleceği de cok parlak. Yazili sinavi iki gun sürüyor ilk gun iktisat muhasebe ikinci gun hukuk ingilizce oluyor genelde. Sorulari bu sayfada daha once paylaştım arayip bulabilirsiniz. Iktisatta gündemden yorum ve bilgiyi harmanlattiran sorular gelir. Yorum oldukca onemli. Ben mahfi egilmezin tüm eserlerini iyice irdeleyip çalışmıştım cok isime yaradı. Onun dışında sorularla iktisat diye bir kitaptan çalışmıştım. Hukuk icin sunu diyebilirim hukukçu olmadığımız icin oldukca zor gelebilir ancak sorulari iyi okumaniz lazim.

Şirketler ağırlıklı bi sınav olur konkordatoyu kesin sorarlar bence iyi çalışın oraya. Olay sorulari gelecek 6 7 satırlik hazir olun bu tip sorulara. Icra ticaret borclar medeni üzerine iyi çalışın. Ben murat yayınları ozel hukuktan calışmıştım , muhasebe icin ferhat yildiz monografi çözmüştum İngilizce de ise yds puanim 55ti ve İngilizce sinavi oldukca kolay geldi günlük hayattaki basit seviye ingilizce cümlelerin cevirisi seklindeydi. bankacılık uzman yardımcılığı daha kurum içinde kalarak devlet memurlugunun ileri versiyonu denebilecek kariyer meslegi. Sinavi tek gun Cumartesi olur biter. Sinav cok teknik degil daha basittir. Cevaplar yorum degil bilgi ağırlıklı olur.

Finans iyi çalışın hisse senedi degerlemeleri vs sorular gelebilir. Muhasebe monografi sormuşlardi. Ingilizce yine ayni sekilde basitti. Hukuk ise daha kanun uzerinden mesela borclar hukukunda zamanasimini durduran kesen sebepler? tarzi daha net sorular. Bddk uzman yardımcılığı tamamen devlet memurlugu. Kurumun ihaleyle malzeme alimi vs tarzi daha kurum ici işleyişe katki saglayan bi kariyer mesleği. Sinavinda ağırlıklı olarak maliye ve bütçe sorulur yine klasik olur digerlerine kiyasla cok daha kolay bir sinavi olur cumartesi olur biter tek gundur. Bddk uzman yardimciliginda 8 bucuk 5 bucuk mesai yapar gidersiniz.

Bankacilik uzman yardımcılığı da ayni şekilde 8 bucuk 5 bucuk. Murakiplikta mesai saatleri esnektir 4te de çıkarsınız 8de de. Genel sorulari cevaplamaya çalıştım. Bir de il göç mu murakiplik mi diyenler falan var. Bu soruyu sormayın. Sınavi yapar mısınız bilmem ama iyi calisan biri kesinlikle yapacaktir. Bir de suriyelilerle uğraşmak mi bankalari denetlemek mi sorusuna cevabınız net olmalı. Bu gönderinin altina sorularinizi yazabilirsiniz. Bu arada gelir mi gelmez mi yi sormayin. Tek söyleyebileceğim murakiplik 1000 kisi oldugu için başvuran herkese gelir bence. Puani 85 alti olanlar cok sansini zorlamasin uzmanlik denemesin. Son bilgi 3 meslekte de maas ve özlükler ayni baska ucret falan yok. 5000 net.

Your Answer