Ana Sayfa / Question / Tezli mi Tezsiz Yüksek Lisans Mı?

Tezli mi Tezsiz Yüksek Lisans Mı?

ForumCategory: ÜniversiteTezli mi Tezsiz Yüksek Lisans Mı?
Beklemeci asked 9 ay ago

Bir firmanın finans departmanında çalışıyorum.İktisat mezunuyum ama işletme alanında Yüksek lisans yapmak istiyorum işimde bir katkı sağlaması açısından.

Size sormak istediğim soru, tezli mi yoksa tezsiz mi yapmam doğru olur. Amacım bilgi birikimi edinmek elbette. Ama tez yazmak ve ders devamlılığı bana sıkıntı çıkartır mı bilemiyorum.Fikirlerinizi sunarsanız sevinirim. Tezsiz’de devam zorunluluğu var mı? Lisans öğrenimindeki gibi ikinci öğretim durumu var mı ?  Şimdiden teşekkür ederim

3 Answers
ibrahim answered 9 ay ago

Tezsiz yapmak size çok şey katmaz gelecek vadetmez.
Tezli yapmak gerçekten araştırma düzeyinizi ve bilgi birikiminizi artırır. dolu dolu bir 2 yıl geçer ayrıca gelecekte de isinize yarar zorluklara rağmen tezli yapmalısınız.

Çağdaş answered 9 ay ago

Tezlide dersler genelde gündüz oluyor. Amaç iş yaşamına katkı sağlamaksa tezsiz de olur. Önemli olan hangi konuda yapacağınız. Ben de muhasebe ve denetim alanında çalışıyorum. Önemli olan bilgileri sürekli güncellemek

mehmet answered 9 ay ago

Hiç yapmayın amacınız bir şey öğrenmekse .Kendi alanızda kurs alin eğitim alin. Yüksek lisans zaman kaybı olabilir. Ama akademik kariyer düşünüyorsanız yapılabilir.

Your Answer